Jaké jsou účinky vysokého cholesterolu? Výsledkem je, že lidé si často neuvědomují, že mají vysoký cholesterol, dokud screeningový test nevykazuje abnormální výsledky.

Jaké jsou účinky vysokého cholesterolu? Výsledkem je, že lidé si často neuvědomují, že mají vysoký cholesterol, dokud screeningový test nevykazuje abnormální výsledky.

V některých případech mohou lékaři také předepisovat léky.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli o účincích vysokého cholesterolu, jakož i o příčinách a možnostech léčby. které játra dělají. Mezi jeho funkce patří:

 • Být součástí žlučových kyselin, které pomáhají při trávení mastných potravin
 • Být předchůdcem steroidních hormonů
 • Pomoc Kůže vytváří vitamín D, když se vystaví slunečnímu světlu
 • Hraje klíčovou roli ve zdraví buněčné membrány

, protože tělo může vytvořit veškerý cholesterol, který používá pro něj Tyto funkce, lidé to nemusí získat ze své stravy. Dokud má tělo cholesterol ve správném množství, je tato látka prospěšná. Když je toho příliš mnoho, stává se to rizikovým faktorem. H4> Lipoprotein s nízkou hustotou (LDL) cholesterol

lidé to někdy označují jako „špatný“ cholesterol. Vysoké hladiny LDL způsobují, že se v krevních cévách hromadí plak a zúží je. Toto zúžení může vést k mrtvici, srdečnímu infarktu a dalším problémům. Nízké hladiny HDL proto mohou být také zdravotním problémem. Obvykle nezpůsobují příznaky. Výsledkem je, že jednotlivci často nevědí o vysokých úrovních, dokud nedosáhnou jejich výsledků z screeningu cholesterolu.

NHLBI si však všimněte, že někteří lidé s velmi vysokou úrovní mohou zažít šedivě bílé kroužky kolem rohovek v očích nebo mastné hrboly na jejich kůži.

CDC uvádí, že je to asi 38% lidí ve Spojených státech má vysoký cholesterol, takže je důležité pravidelně mít screening. Diagnóza a léčba tohoto stavu dianol fórum pro ženy může pomoci zabránit vážným problémům.

V tomto stavu se plak hromadí v krevních cévách v celém těle. Jakmile hromadění plaku brání průtoku krve, může to vést k následujícímu:

 • Srdeční infarkt
 • Bolest na hrudi
 • Snížený průtok krve na nohy a Feet

Studie z roku 2014 zjistila, že vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak mohou spolupracovat, aby přispěly k rozvoji koronárních srdečních chorob. Autoři uvedli, že lidé s nejvyšší hladinou cholesterolu a krevního tlaku měli největší riziko úmrtí z stavu. Rozsahy:

Méně než 200 miligramů/deciliter (mg/dl) Žádoucí

200–239 mg/dl hraniční vysoká

240 mg/dl a nad vysoká

Optimální hladiny LDL cholesterolu jsou menší než 100 mg/dl, zatímco hladiny HDL cholesterolu by měly být v ideálním případě 60 mg/dl nebo vyšší.

příčiny

NHLBI uvádí, že následující faktory mohou způsobit abnormální hladiny cholesterolu:

 • Dieta a životní styl: Tyto faktory, které jsou nejčastější příčinou, zahrnují fyzickou nečinnost, kouření a Jíst nevyváženou stravu. Příklady zahrnují chemoterapii léky na rakovinu a beta-blokátory pro snižování vysokého krevního tlaku.
 • Geny: Lidé mohou zdědit tendenci mít vysokou hladinu cholesterolu LDL. Navíc jsou některé podmínky spojeny s abnormální hladinou cholesterolu. Tyto podmínky zahrnují:
 • Diabetes: Vysoký cholesterol je běžný u lidí s touto chorobou. Mezi příznaky stavu patří vysoké hladiny LDL cholesterolu a celkového cholesterolu. Jedním z rizikových faktorů je nízká úroveň cholesterolu HDL. Snižte jejich cholesterol. rostlinné oleje. Zahrnuje také omezení potravin s vysokým obsahem soli a cukru, spolu s červeným a zpracovaným masami. Mastná masa a balená jídla. Získání nejméně 150 minut cvičení s mírnou intenzitou týdně může snížit celkový cholesterol a krevní tlak. Riziko onemocnění koronárních tepen.

  Vzhledem k tomu, že kouř z druhého ruku je také škodlivý, neměli by se vyhnout expozici, pokud je to možné.

  Dosahujte nebo udržujte mírnou hmotnost

  s nadváhou a obezitou cholesterol LDL a nižší HDL Cholesterol. Ztráta pouhých 5–10% tělesné hmotnosti může zlepšit hladiny cholesterolu. Následující seznam CDC:

 • Statiny: Tyto léky snižují produkci cholesterolu LDL jater a zvyšují jeho schopnost odstranit tuto látku.
 • niacin: Tento B vitamin zvyšuje HDL Cholesterol při snižování LDL cholesterolu. způsobuje velmi vysoké hladiny cholesterolu LDL.

  Možnosti léčby osoby budou záviset na tom, jak vysoká je jejich hladina cholesterolu a zda mají jiné rizikové faktory pro srdeční infarkt nebo mrtvici. Hladina cholesterolu LDL nejméně 190 mg/dl bez rizikových faktorů nebo nejméně 70 mg/dl s rizikovými faktory.

  shrnutí

  Protože neexistují žádné příznaky vysokého cholesterolu, lidé to mohou mít, aniž by si byli vědomi.

  Nejběžnější příčinou jsou nezdravé návyky, takže lékaři obvykle doporučují určité změny životního stylu. Patří sem praktiky, jako je stravování výživné stravy, pravidelné cvičení a ukončení kouření.

  lékaři také předepisují léky pro některé jedince. Osoba s vysokým cholesterolem by měla navštívit svého lékaře, aby získala plán personalizovaného léčby. Má přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents